Литовський літ

Литовський літ (LTL) — це колишня офіційна валюта Литовської Республіки. 1 літ дорівнює 100 центам.

Під час знаходження Литви у складі Російської імперії в грошовому обороті використовувалися російські рублі. В період Першої світової війни, коли Литва була захоплена німцями, в державі ввели німецькі східні рублі. Після звільнення від Німеччини виникла необхідність власної емісії грошей. Тоді були випущені остмарки (ауксинас).

Перші литовські літи ввели в 1922 році. Назва валюти походить від скороченої назви країни. У Литві самостійно карбували монети, а банкноти виготовляли в Німеччині, Чехословаччині та Великобританії.

Вступивши в СРСР, Литва стала використовувати радянський рубль з 1941 року. З початком Другої світової війни і німецької окупації в країні введені рейхсмарки і окупаційні східні марки.

Після отримання незалежності з 1991 в Литовській Республіці платіжним засобом стали загальні талони. Ними користувалися до 1993 року. Потім талони замінили на литовський літ.

Літи були випущені в номіналах 10, 20, 50, 100, 200, 500, а центи — 1, 2, 5,10, 20, 50.

На лицьовій стороні купюр зображували культурних та історичних діячів. На звороті друкували архітектурні пам’ятки держави.

У 2015 році літ вийшов з обороту, оскільки уряд Литви в рамках євроінтеграції офіційно прийняв євро в якості єдиного платіжного засобу в Республіці.

Дізнайтеся про вигідні пропозиції