Кешбек – зручна програма, яка з’явилася нещодавно, але вже встигла завоювати популярність. У перекладі з англійської мови cash back – повернення грошей. Програма дозволяє вигідніше здійснювати покупку, компенсуючи певний відсоток від витраченої суми. Отримані кошти можна використовувати на свій розсуд.
У чому мета кешбека
Багато перед тим, як скористатися програмою, запитують, звідки магазини і майданчики беруть гроші на повернення споживачам. Ніякого «безкоштовного сиру в мишоловці» тут немає. Це один з продуманих ходів маркетингу, який зараз поширений.
Спонсорами кешбека є власники торгових мереж. Вони передають фінанси майданчикам. Ті, в свою чергу, перерозподіляють гроші між покупцями, залишивши певну частину собі. Таким чином, у виграші виявляються всі три сторони.
- Фірма виділяє фінанси на рекламу і передає їх посередникам. Вони хочуть зробити свої товари або послуги більш популярними, підвищити інтерес з боку споживачів.
- Посередники (або cashback-сервіси) отримують кошти і залишають собі частину, іншу нараховують покупцям. Так майданчик заробляє на замовленні від однієї конкретної фірми або декількох.
- Покупець оплачує бажаний товар або послугу, а в якості бонусу отримує назад певний відсоток від витрачених коштів. Нарахованими грошима можна користуватися як завгодно, без обмежень з боку сервісу.
Це вдалий маркетинговий хід, тому користувачам не варто боятися подібних програм. Завдяки кешбеку, покупці зможуть знайти вигідну пропозицію, порекомендувати його своїм знайомим. А фірми отримують ефективну рекламу.
За минулий рік кількість сервісів, що пропонують повернення грошей з покупок, продовжує зростати. Користувачі оцінили програму й активно нею користуються.
Популярність кешбека пов’язана з відомим сайтом AliExpress. На ньому розміщені недорогі китайські товари. Поява cashback на сайті зробило вартість позицій ще менше. Незабаром повернення грошей з покупок почне працювати й на інших онлайн-майданчиках.
Як вибрати кращий cashback-сервіс
Назвати ресурс, на якому більше відсоток коштів, що повертають, складно, адже кожен з них має свої плюси. Багато майданчиків, крім повернення коштів на рахунок, можуть запропонувати промо-коди та цікаві акції.
У 2019 одними з кращих кешбек-сервісів були klubskidok.com.ua і letyshops.com. Ці майданчики отримали багато відгуків від користувачів. Перераховані сайти, крім Aliexpress, співпрацюють з іншими українськими та зарубіжними магазинами.
Щоб підібрати кращий сервіс, потрібно звернути увагу на такі критерії:
- зручність користування, інтерфейс;
- якість роботи ресурсу;
- мінімальна сума для зарахування;
- час виведення;
- спосіб отримання кешбека (деякі ресурси пропонують отримати кошти на рахунок мобільного телефону).
Рекомендується співпрацювати з перевіреними сервісами. Визначити їх допоможуть відгуки реальних покупців. Роблячи замовлення на надійних ресурсах, ви знижуєте ризик зіткнутися зі складнощами.
На нашому порталі користувачі зможуть ознайомитися з перевіреними сервісами, де є функція cash back. Ці магазини зарекомендували себе як надійні продавці. Кожен з ресурсів має свої особливості.
Кешбек на Aliexpress
За статистикою, у 2019 році на сайт щодня заходило 3,6 мільйона чоловік. А сума продажів становила близько 240 мільйонів доларів. Низькі ціни та простота замовлення залучають користувачів, проте є і мінуси.
Кешбек зараховується через тривалий час. Кошти надходять на рахунок покупця тільки після доставки товару і закінчення термінів його повернення. Тому на Aliexpress кешбек відразу отримати не можна, а для бажаючих швидше повернути гроші потрібно пошукати інший сайт.
КешФоБрендс
Сайт розпочав діяльність всього кілька років тому, а в 2019 році став одним з популярних кешбек-сервісів. КешФоБрендс виплатив користувачам близько 25 мільйонів гривень. Особливості ресурсу:
- реєстрація через соціальну мережу, електронну пошту;
- наявність докладної інструкції по користуванню сайтом;
- можна здійснювати покупки з телефону.
Користувачі можуть збільшити відсоток повернення грошей з покупок. Цей параметр залежить від витраченої суми. Покупець, здійснюючи покупку, отримує медальку і додатковий відсоток до стандартної винагороди.
- При витраті 150 грн користувачеві дають бронзову медальку і плюс 5-10%.
- «Срібло» отримує покупець з чеком у 1000 грн. До початкової винагороди буде нараховано від 10 до 20%.
- Для покупців з чеком від 5 000 грн доступне повернення в розмірі 30% від витрат.
- Користувачі, які оформляють на КешФоБрендс замовлення від 10 000 грн, отримують преміальний статус у 68% кешбека.
Згідно зі статистикою, відвідувачі сайту можуть заощадити на покупці техніки в районі 1,6-12,69%. Придбання інших товарів на ресурсі поверне від 3,1 до 5,21%.
Мінімального ліміту на виведення немає. Користувачі можуть отримати кошти на електронний гаманець WebMoney, банківські картки різних платіжних систем, рахунок мобільного телефону.
Letyshops
Популярний ресурс, який співпрацює з кількома сотнями магазинів. Серед них – продавці, націлені на реалізацію товару в країнах СНД. На сайті є окремий розділ з поверненням коштів до 90% від витраченої суми. Середній розмір кешбека при покупці найменувань з Аліекспресса становить 1,9% на техніку та 3,9% на інші товари.
За час діяльності ресурс виплатив користувачам понад мільярд доларів. Переваги співпраці з Letyshops:
- велика кількість партнерів і широкий асортимент продукції;
- на китайському сайті можна отримати подвійний cash back;
- позитивні відгуки від клієнтів;
- приватні й оптові покупці оформляють замовлення за особливими умовами;
- регулярні бонуси, промокоди та призи для активних клієнтів.
Зареєструватися на ресурсі можна через соцмережі. Виведення коштів доступне різними способами, в тому числі на рахунок телефону. Зверніть увагу, що мінімальна сума для перерахування становить 250 грн.
Відомий сервіс, що отримав популярність за рахунок високого cashback з покупок на Aliexpress. Згідно з відгуками, багато відвідувачів ресурсу вважають, що тут придбання товарів з китайського сайту найвигідніше. Є окремий розділ з продукцією, на яку нараховується до 90% кешбека.
Замовлення на ePN має багато переваг. Серед плюсів наступні:
- проста реєстрація;
- регулярні акції, знижки;
- періодично проводяться розіграші призів;
- голосування за товар місяця;
- додатковий заробіток на реферальних посиланнях.
При першому замовленні користувачі отримують кешбек у розмірі 10%, а з наступних – 5%. Щоб працювати з ePN, знадобиться плагін. Він буде регулювати нарахування коштів. Сайт встановив мінімальний ліміт на висновок у розмірі 10 доларів.
PayBack
Це один з перших кешбек-сервісів України. Він був заснований у січні 2016 року. За час діяльності сайту, у нього з’явилося близько сотні магазинів-партнерів. Серед них такі:
- Розетка;
- Aliexpress;
- Мойо;
- Цитрус;
- Gearbest;
- iHerb;
- Комфі.
PayBack регулярно влаштовує акції для користувачів. Кошти можна виводити не відразу, а частинами.
Rozetka
Відомий сайт, на якому можна придбати різні товари – від канцелярії до електроніки. Відсоток кешбека залежить від обраної категорії. Найменший на побутову техніку, а на аксесуари та продукцію з «непрофільних» розділів встановлюють більш високу винагороду.
Повернення коштів здійснюється протягом 21-го дня після здійснення покупки. Кешбек не працює, якщо при оформленні замовлення використовувався промокод.
Megabonus
Відгуки про цей ресурс неоднозначні. Діяльність Megabonus в більшій мірі орієнтована на Аліекспресс. Користувачі повинні пройти реєстрацію на офіційному сайті. Там є розширення для браузера та смартфона.
Інформація щодо повернення частини коштів від покупок:
- після першої покупки нараховується 9,19%;
- з наступних замовлень повертається 4,59%;
- придбання гаджетів на сайті з кешбеком у 4,51%.
Багатьох користувачів не влаштовує комісія на виведення коштів. Плата не знімається тільки при перерахуванні на електронні гаманці «Вебмані» та «Яндекс.Деньги».
Amazon
Американський інтернет-магазин співпрацює з багатьма кешбек-сервісами. Один з найпопулярніших – Ebates, який повертає до 10-ти відсотків cash back. Співпраця з ресурсом має особливості.
- Відсотки нараховуються тільки на деякі замовлення. На Amazon кешбек є виключно на товари обраних категорій.
- Кошти нараховуються тільки в «розрахунковий період», тобто всього чотири рази за рік.
- Якщо за розрахунковий період на балансі менше $5, то кешбек буде недоступний. Кошти перейдуть на наступний квартал.
Перш ніж працювати з цим сервісом, варто дізнатися нюанси та визначитися, чи вигідно це вам. У цьому випадку кешбеком можна скористатися лише чотири рази на рік.
Switips
Ресурс орієнтований на користувачів з країн СНД. Це платформа, на якій покупці зможуть повернути до 36% від витраченої суми. Згідно відгукам, сервіс зручний для покупок на Аліекспресс. Це не всі переваги Switips
- швидкий розрахунок кешбека;
- більше 700 партнерів;
- мінімальне виведення становить 250 гривень;
- забрати кошти можна протягом місяця;
- статус Gold, який користувачі отримують після витрати 34 євро, дарує особливі умови.
Для відвідувачів, які рекомендують цей сайт як кращий, ресурс дарує бонуси. Щоб отримати винагороду, потрібно відправити реферальне посилання другу. Якщо по ній зареєструється новий клієнт, то той, хто запросив, додатково отримуватиме по 5% з кожної його покупки. А якщо він захоче придбати Gold-статус, той, хто вислав посилання, отримає на свій рахунок 600 грн.
SMARTY.SALE
Робота сервісу почалася у 2016 році, а вже у 2017 кількість користувачів перевищила один мільйон. Згідно відгукам, цей кешбек-сайт надійний і зручний у використанні. Відвідувачі відзначають високі ставки винагороди та стабільні виплати.
Переваги SMARTY.SALE:
- є розширення для браузерів і мобільний додаток;
- купони;
- промокоди.
На сервісі регулярно проводяться різні маркетингові акції. Це також дозволяє покупцям економити на покупках.
KopiKot
Ресурс, який вийшов на ринок СНД у 2011 році, був створений у Фінляндії. Незважаючи на невисоку популярність, цей кешбек-сервіс можна віднести до надійних. Він в повному обсязі виконує зобов’язання по виплаті коштів перед покупцями.
Особливості KopiKot:
- стабільність перерахувань;
- низькі ставки;
- передбачені розширення для браузерів, а для телефонів розроблений додаток;
- регулярно проходять акції;
- висока сума для виведення (500 гривень).
Кошти можна вивести на PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, картки платіжних систем Visa та MasterCard.
Cashbe
Російський ресурс має близько 300 магазинів-партнерів. Він був заснований в 2016 році, а в наступному власники провели невеликий ребрендинг. Незважаючи на те, що ресурс не входить до списку лідерів серед кешбек-сервісів, любителі шопінгу в Мережі знають і користуються цим сайтом.
Серед топових магазинів є наступні:
- МВідео;
- Аліекспресс;
- Lamoda;
- Rozetka;
- Booking.
З мінусів варто відзначити відсутність мобільного додатка. Виведення коштів здійснюється на банківські картки різних платіжних систем і електронні гаманці. Мінімальна виплата становить всього 10 рублів.
Яманета
Це невеликий кешбек-сервіс, яким встигли скористатися понад 50 тисяч осіб. Надійний сайт, справно виплачує винагороду за покупку. Інші особливості ресурсу:
- наявність браузерного розширення та мобільного застосування;
- мінімальна сума виводу становить 500 рублів;
- кошти перераховують на пластик, електронні гаманці, телефон.
Серед партнерів сервісу є Aliexpress, Booking, Lamoda, Комфі, Розетка та інші відомі онлайн-магазини.
BonusPark.ru
Cashback-сервіс працює з 2016 року. За цей час на ньому зробили покупки більше 3000 користувачів. Особливості ресурсу:
- мінімальна виплата в розмірі 10 рублів;
- заявка на висновок обробляється 5-7 робочих днів;
- ставка вища за середню.
Відвідувачі сайту відзначають незручність меню, але ресурс працює коректно, кешбек нараховують правильно. Гроші виводять на електронні гаманці та банківські картки.
Кожен ресурс має особливості, переваги та недоліки. Тому рекомендується обирати сайт для покупок після ознайомлення з нюансами.